Konferencja odbędzie się w ramach X Dni Socjologii. Organizatorami wydarzenia jest Koło Naukowe Socjologów Uniwersytetu Śląskiego.

Celem konferencji jest stworzenie przestrzeni do dialogu i wymiany poglądów na temat wielości i różnorodności stylów życia Polaków. W programie wydarzenia przewidziano panele tematyczne, które zostaną uzupełnione o dyskusje oraz wystąpienia zaproszonych gości. Wystąpienia prelegentów będa koncentrowały sie wokół takich obszarów, jak: wierzenia i przesądy, zwyczaje, moralność i moda, internet i nowe technologie, rekreacja i turystyka, zdrowie i kult ciała, muzyka i rozrywka, konsumpcja i konsumpcjonizm, zaangażowanie obywatelskie czy Polacy w krzywym zwierciadle.