3 czerwca 2016 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Katowice, ul. Bankowa 11a) odbędą się II Dni Dostępności Cyfrowej

W programie wydarzenia znajdzie się „Seminarium – audyt stron www: włączenie cyfrowe w instytucjach oraz dostępność gier komputerowych" oraz warsztaty „Udostępnianie gier komputerowych w przestrzeni cyfrowej” i „Poprawne przygotowanie dokumentów w formacie PDF zgodnie z zasadami WCAG 2.0”. Organizatorami wydarzenia są Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego,Podyplomowe Studia Kwalifikacyjne „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia" oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka. Patronat honorowy nad wydarzeniem objeli JM Rektoa Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Informatycznego. 

Celem Dni Dostępności Cyfrowej jest przybliżenie tematyki włączenia cyfrowego w aspektach społeczno-technologicznych. Wydarzenie skierowane jest w szczególności do osób odpowiedzialnych za dostępność i użyteczność informacji przekazywanej przez władze publiczne, III sektor oraz podmioty gospodarcze.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja za pomocą formularza dostępnego na stronie.

Zapisy przyjmowane są do 1 czerwca 2016 roku.

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

 II Dni Dostępności Cyfrowej