14 czerwca 2022 roku w godz. 15.00 - 17.30 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12) odbędzie się debata ekspercka, podczas której uznani badacze przybliżą tematykę nanotechnologii i wykorzystania nanocząstek.

Mydła czy środki do dezynfekcji, które stały się jeszcze bardziej popularne w czasie pandemii, zawierają nanosrebro. Co sprawia, że nanocząstki są tak wyjątkowe? Jakie wiążą się z nimi szanse, a jakie zagrożenia? Między innymi takie tematy oraz wiele innych poruszą zaproszeni prelegenci:

dr Sławomir Sułowicz, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
dr Anna Nowak, Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego Polskiej Akademii Nauk,
dr Przemysław Oberbek, przewodniczący komitetu technicznego ds. nanotechnologii Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, Fundacja Nanonet,
prof. dr hab. Magdalena Rost-Roszkowska, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
prof. dr hab. Maria Augustyniak, Wydział Nauk Przyrodniczych UŚ, Instytut Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska,
prof. dr hab. Robert Musioł, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ, Instytut Chemii.

Debata pn. „Nanotechnologia i wykorzystanie nanocząstek – szansa czy zagrożenie?” odbędzie się we wtorek 14 czerwca 2022 roku o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12). Spotkanie potrwa ok. 2 h. Wstęp wolny. Uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający udział w debacie.

Zapisów można dokonywać poprzez formularz rejestracyjny.

kolaż ludzkiej twarzy oraz zarysów ludzkich postaci, które stawiają mur z dużych bloków na tle połączeń technologicznych