Jesteś tutaj

Submitted by RK on pon., 11/20/2017 - 21:56, last updated on pon., 11/20/2017 - 21:56
Molekuły, wizja artystyczna | fot. Pixabay
25.01.2022

Naukowcy odkryli struktury białek, które mogą być odpowiedzialne za pochodzenie życia

Zespół naukowców związanych z Rutgers University New Brunswick w New Jersey wyszedł z założenia, że ​​życie, jakie znamy, zależy od gromadzenia i wykorzystywania energii. W pierwotnej zupie pradawnej Ziemi energia najprawdopodobniej pochodziła z promieniowania słonecznego lub z głębi Ziemi, jako ciepło przesączające się przez kominy hydrotermalne znajdujące się na dnie mórz.

Na poziomie molekularnym wykorzystanie energii oznacza przenoszenie elektronów – to  podstawowy proces...

Źródło: domena publiczna
16.05.2019

Procesy chemiczne, które poprzedzały powstanie życia

Naukowcy od dawna próbują dociec, jak wyglądały biochemiczne początki życia na Ziemi, które miało prawdopodobnie miejsce ponad 4 miliardy lat temu. Cała biochemia, czyli chemia organizmów żywych, jest zorganizowana wokół zaledwie kilku uniwersalnych reakcji, opartych na węglu (C), tlenie (O) i wodorze (H). Dlaczego jest właśnie tak, a nie inaczej, do końca nie wiadomo.

Jakiś czas temu pisaliśmy już o eksperymentach, których celem było odtworzenie warunków powstania życia na Ziemi. (...

Współczesna gąbka pospolita z gatunku Rhabdastrella globostellata, produkująca steryd, którego biomarkery znaleziono w neoproterozicznych skałach. Foto: UCR, Paco Cárdenas
28.10.2018

Najstarsze ślady zwierząt

Badacze z University of California w Riverside (UCR) znaleźli najstarsze dowody życia przedstawicieli królewstwa zwierząt, datowane na 100 milionów lat przed tak zwaną eksplozją kambryjską, czyli okresem, w którym nastąpił gwałtowny rozwój ilościowy i gatunkowy zwierząt morskich.

Badania prowadzone przez zespół prof. Gordona Love z Wydziału Nauk o Ziemi UCR zostały opisane w najnowszym numerze tygodnika „Nature”. Pierwszym autorem badań jest Alex...

Strony