sztuczna inteligencja

ChatGPT może tworzyć artykuły akademickie
Niektórzy z największych na świecie wydawców czasopism akademickich zakazali lub ograniczyli swoim autorom możliwości korzystania z zaawansowanego chatbota ChatGPT. Ponieważ bot wykorzystuje informacje z internetu do udzielania bardzo „sensownych” odpowiedzi na pytania, wydawcy obawiają się, że niedokładne lub plagiatowe prace mogą trafić na strony literatury akademickiej.
Kilku badaczy wymieniło już chatbota jako współautora badań akademickich. Z tego powodu niektórzy wydawcy...

Roboty pupilami XXI wieku?
Weronika Cygan: Literatura, filmy, teledyski, gry komputerowe – roboty pojawiają się wszędzie. Pochłaniają naszą uwagę, choć nasz stosunek do nich bywa ambiwalentny. Z jednej strony pociągają nas i wzbudzają sympatię, jak kultowy R2-D2 z Gwiezdnych wojen czy WALL-E, a z drugiej potrafią napawać nas lękiem lub odrazą, jak maszyny z Terminatora. Skąd się bierze ta złożoność ludzkich zachowań względem robotów?
Anita Pollak: Pani pytanie jest bardzo ciekawe. Należy...

Twarze wygenerowane przez SI bardziej godne zaufania od prawdziwych
Popularna hipoteza doliny niesamowitości głosi, że im bardziej sztuczny wytwór przypomina prawdziwego człowieka, tym większą on wzbudzi w odbiorcy niechęć i niepokój. Niedawno opublikowane wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley rzucają temu twierdzeniu rękawicę. Z artykułu opublikowanego w „Proceedings of the National Academy of Sciences USA” dowiadujemy się, że uczestnicy przeprowadzonego testu większym zaufaniem byli skłonni obdarzać twarze sztucznie wygenerowane...
Strony
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- następna ›
- ostatnia »