Jesteś tutaj

Submitted by RK on pon., 11/20/2017 - 21:56, last updated on pon., 11/20/2017 - 21:56
Molekuły, wizja artystyczna | fot. Pixabay
25.01.2022

Naukowcy odkryli struktury białek, które mogą być odpowiedzialne za pochodzenie życia

Zespół naukowców związanych z Rutgers University New Brunswick w New Jersey wyszedł z założenia, że ​​życie, jakie znamy, zależy od gromadzenia i wykorzystywania energii. W pierwotnej zupie pradawnej Ziemi energia najprawdopodobniej pochodziła z promieniowania słonecznego lub z głębi Ziemi, jako ciepło przesączające się przez kominy hydrotermalne znajdujące się na dnie mórz.

Na poziomie molekularnym wykorzystanie energii oznacza przenoszenie elektronów – to  podstawowy proces...

Konkurs, okładka książki
21.05.2021

Konkurs

Wraz z Wydatwnictwem Copernicus Center Press przygotowaliśmy dla Was konkurs. Możecie wygrać egzemplarz książki Świat poza fizyką. Powstanie i ewolucja życia Stuarta A. Kauffmana, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Copernicus Center Press.

Do rozdania mamy 12 egzemplarzy książki, z której możecie dowiedzieć...

Mars i Ziemia | Image credit: NASA’s Goddard Space Flight Cente
31.08.2020

Czy życie mogło przybyć do nas z Marsa?

Jak powstało życie na Ziemi? Chociaż przedstawiono wiele teorii, wciąż nie znamy jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Teraz nowe badania przeprowadzone przez japońskich naukowców ożywiły dyskusję na temat panspermii. Hipoteza panspermii sugeruje, że życie mogło powstać na innej planecie, a następnie wraz bakteriami podróżującymi w kosmosie na kawałku skały lub w inny sposób, odbyć długą podróż na Ziemię. Mars jest szczególnie atrakcyjnym miejsce pochodzenia takiej skały, ponieważ badania...

Strony