białka
Komórki przyszłości
Sztuczne sieci neuronowe (ang. Artificial Neural Networks, ANN) to systemy obliczeniowe inspirowane działaniem ludzkiego mózgu, w którym neurony komunikują się ze sobą poprzez skomplikowane sieci połączeń. Są podstawą wielu technologii związanych ze sztuczną inteligencją (AI). Ich kluczowym elementem jest zdolność do uczenia się na podstawie dostarczanych danych, co pozwala im rozwiązywać złożone problemy w różnych dziedzinach, takich jak rozpoznawanie obrazów, analiza mowy czy...
Naukowcy odkryli struktury białek, które mogą być odpowiedzialne za pochodzenie życia
Zespół naukowców związanych z Rutgers University New Brunswick w New Jersey wyszedł z założenia, że życie, jakie znamy, zależy od gromadzenia i wykorzystywania energii. W pierwotnej zupie pradawnej Ziemi energia najprawdopodobniej pochodziła z promieniowania słonecznego lub z głębi Ziemi, jako ciepło przesączające się przez kominy hydrotermalne znajdujące się na dnie mórz.
Na poziomie molekularnym wykorzystanie energii oznacza przenoszenie elektronów – to podstawowy proces...
Na czym polega konserwowanie w roztworach alkoholu?
Przechowywanie tkanek czy nawet całych organizmów w wodnym roztworze alkoholu to metoda znana w świecie nauki już od XVII wieku. To dzięki niej możemy podziwiać interesujące okazy unoszące się w szklanych słojach wszystkich muzeów i laboratoriów całego. Starannie zakonserwowany materiał może przetrwać nawet kilka stuleci. A na czym polega samo konserwowanie alkoholem?
Należy zacząć od tego, że alkohol jest toksyczny dla mikroorganizmów odpowiedzialnych za proces gnicia. Dobrze widać...