AI

Twarze wygenerowane przez SI bardziej godne zaufania od prawdziwych
Popularna hipoteza doliny niesamowitości głosi, że im bardziej sztuczny wytwór przypomina prawdziwego człowieka, tym większą on wzbudzi w odbiorcy niechęć i niepokój. Niedawno opublikowane wyniki badań naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley rzucają temu twierdzeniu rękawicę. Z artykułu opublikowanego w „Proceedings of the National Academy of Sciences USA” dowiadujemy się, że uczestnicy przeprowadzonego testu większym zaufaniem byli skłonni obdarzać twarze sztucznie wygenerowane...

Wykład na temat sztucznej inteligencji
Podczas wystąpienia zostaną przedstawione zastosowania AI oraz związanym z nimi wyzwania, np. autonomiczne samochody, chatbooty, diagnostyka medyczna, algorytmy stosowane w AI (sieci neuronowe, sieci probabilistyczne, logika rozmyta).
Udział w wykładzie nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Rozwiązanie problemu szachowego kluczem do zrozumienia ludzkiej świadomości?
Były już badania starające się określić fizyczną lokalizację świadomości w mózgu, był nawet jeden fizyk, który zaproponował, by świadomość uznać za nowy stan skupienia materii. Teraz naukowcy wykładają na stół zadanie szachowe, którego komputery nie potrafią rozwiązać. Sytuacja zadana na szachownicy wygląda następująco:
...