2 grudnia 2016 roku o godz. 10.00 w auli im. Zbigniewa Jerzego Nowaka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pl. Sejmu Śląskiego 1, V piętro) prof. zw. dr hab. Krzysztof Łastowski wygłosi wykład pt. „Wokół struktury teorii ewolucji. Zarys analizy historyczno-metodologicznej”.

Prof. Łastowski jest antropologiem, ewolucjonistą, kognitywistą i filozofem, obecnie pracuje w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zajmuje się zagadnieniami metodologii nauk przyrodniczych i filozofią biologii. Jest również miłośnikiem zwierząt.

Podczas wykładu w Katowicach naszkicuje historyczną wizję rozwoju wiedzy biologicznej w epoce nowożytnej, punktem wyjścia czyniąc Linneuszowy taksonomiczny obraz porządku świata ożywionego.

Organizatorem wydarzenia jest Laboratorium Animal Studies – Trzecia Kultura działające przy Wydziale Filologicznym UŚ. Wykład jest organizowany w ramach cyklu „Przedstawiciele trzeciej kultury wobec zwierząt”.

Sylwetka prof. Krzysztofa Łastowskiego

Szczegóły wykładu