Jesteś tutaj

plakat 17. edycji cyklu
09.05.2017

Problemy granic w filozofii i nauce (cykl): Granica bezradności a fantazje o przemocy. Literatura i humanistyka

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek z Wydziału Filologicznego i Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych Uniwersytetu Śląskiego wygłosi prelekcję pt. "Granica bezradności a fantazje o przemocy. Literatura i humanistyka".

Program cyklu wykładów „Problem granic w filozofii i nauce” (dokument pdf)

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek
03.03.2017

Wykład prof. Ryszarda Koziołka pt. "Krzywdzące słowa. Leczenie literaturą"

Organizowany przez Katedrę Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projekt „Uniwersytet polonistów” adresowany jest do nauczycieli języka polskiego. Program przedsięwzięcia obejmuje comiesięczne spotkania, połączone z wykładami i dyskusjami. Edycja „Uniwersytetu polonistów” w 2017 roku odbywa się pod hasłem „Przestrzenie spotkania" i dotyczy zagadnień kulturowych.

Fot. pixabay.com
20.12.2016

10 najstarszych wciąż używanych języków świata

Hebrajski: Język hebrajski to ciekawy przypadek, ponieważ właściwie wyszedł z użytku ok. 400 roku n.e., ale diaspora żydowska przechowała go jako język liturgiczny. Począwszy od nasilenia się ruchu syjonistycznego na przestrzeni XIX i XX wieku hebrajski przeszedł proces odrodzenia aż do uzyskania statusu oficjalnego języka Państwa Izraela. Nowożytny hebrajski różni się oczywiście od biblijnego hebrajskiego, ale jego rodzimo użytkownicy są w stanie czytać...

Strony