Jesteś tutaj

18.07.2019

Wykład dr. hab. Krzysztofa Maliszewskiego „Od-zyskać czas edukacji”

Dr hab. Krzysztof Maliszewski pełni funkcję kierownika Zakładu Podstaw Pedagogiki i Historii Wychowania w Instytucie Pedagogiki UŚ w Katowicach. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na pedagogice filozoficznej (zwłaszcza aksjologicznych i antropologicznych aspektach wychowania), historii myśli pedagogicznej oraz problematyce pedagogiki kultury, a także na hermeneutycznych podstawach humanistyki.

Wykłady mistrzowskie to jedna z inicjatyw,...

21.03.2019

Wykład prof. Jacka Jani „Globalna klimatyzacja”

Prof. zw. dr hab. Jacek Jania to światowej klasy badacz lodowców i środowiska obszarów polarnych, uznany geomorfolog i specjalista z zakresu teledetekcji, międzynarodowy autorytet w zakresie badań lodowców uchodzących do morza. Prowadził badania glacjologiczne i geomorfologiczne na Spitsbergenie, na Islandii i na Alasce, a także w Tatrach i na terenie północnej Polski. Uczestnik ponad 30 wypraw na Spitsbergen, wieloma z nich kierował. Ceniony nauczyciel akademicki.

...
03.08.2018

Wykład prof. Bogdana Dembińskiego z cyklu „Czego dzisiaj możemy nauczyć się od starożytnych Greków…”

Prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński pełni funkcję kierownika Zakładu Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej w Instytucie Filozofii UŚ. Jego zainteresowania naukowe, jako filozofa i historyka filozofii, koncentrują się wokół filozofii starożytnej, problematyki ontologicznej systemów filozofii starożytnej, a zwłaszcza filozofii platońskiej i związanej z nią nurtami. Zajmuje się również współczesną filozofią nauk przyrodniczych, ze szczególnym uwzględnieniem...

Strony