Jesteś tutaj

 
Cykl wykładów „Niesamowita historia ludzkości” odbywać się będą od 25 do 29 września 2017 roku

Kolejna edycja spotkań pt. „Niesamowita historia ludzkości”

Od 25 do 29 września 2017 roku między godz. 10.10 a 12.00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11) odbędą się cztery sesje wykładów pt. „Niesamowita historia ludzkości”. Wydarzenie, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

 
 

XX międzynarodowa konferencja naukowa „Rusycystyka i współczesność”

Od 27 do 29 września 2017 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbywać się będzie XX międzynarodowa konferencja naukowa „Rusycystyka i współczesność” („Rusistika i sovremennost”). Wydarzenie organizowane jest pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Wykładowców Języka Rosyjskiego i Literatury (МАПРЯЛ) przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej UŚ.

 
 
Osobliwości Świata Fizyki

Osobliwości Świata Fizyki 2017

Od 5 do 29 września 2017 roku w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXXIII Osobliwości Świata Fizyki

 
 
Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11B, aula nr 1) odbywać się będą interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”. Dodatkową atrakcją 26 i 27 września będzie Foka PARO – japoński robot terapeutyczny, który wyraża emocje. Wydarzenie jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego – inicjatywy UŚ adresowanej do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 
 
Spotkania z Nauką odbywać się będą od 11 do 29 września 2017 roku

Spotkania z Nauką – edycja 2017

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9) odbywać się będą wykłady kolejnej edycji Spotkań z Nauką. Wydarzenie, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

 
 
Seminarium pt. „Obrazowanie materii miękkiej – mikroskopia konfokalna”

Seminarium pt. „Obrazowanie materii miękkiej – mikroskopia konfokalna”

Od 27 do 29 września 2017 roku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbywać się będzie seminarium pt. „Obrazowanie materii miękkiej – mikroskopia konfokalna” skierowane do naukowców chcących poszerzyć wiedzę w zakresie uzyskiwania i interpretacji obrazów mikroskopowych otrzymanych m.in. przy użyciu mikroskopu ZEISS LSM 880 z Airyscan FAST.

 
  Wydarzenia   Konferencje   Ze świata