Jesteś tutaj

 
VI ogólnopolska konferencja pt. „Pomiędzy naukami – zjazd fizyków i chemików”

VI ogólnopolska konferencja pt. „Pomiędzy naukami – zjazd fizyków i chemików”

15 września 2017 roku w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbędzie się IV ogólnopolska konferencja studentów i doktorantów pt. „Pomiędzy naukami – zjazd fizyków i chemików”

 
 
Osobliwości Świata Fizyki

Osobliwości Świata Fizyki 2017

Od 5 do 29 września 2017 roku w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXXIII Osobliwości Świata Fizyki

 
 
Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11B, aula nr 1) odbywać się będą interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”. Dodatkową atrakcją 26 i 27 września będzie Foka PARO – japoński robot terapeutyczny, który wyraża emocje. Wydarzenie jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego – inicjatywy UŚ adresowanej do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 
 
Spotkania z Nauką odbywać się będą od 11 do 29 września 2017 roku

Spotkania z Nauką – edycja 2017

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9) odbywać się będą wykłady kolejnej edycji Spotkań z Nauką. Wydarzenie, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

 
 
Plakat akcji „Sprzątanie świata – edycja 2017” autorstwa Andrzeja Pągowskiego

Sprzątanie świata – edycja 2017

Od 15 do 17 września 2017 roku Polska już po raz 24. włączy się w akcję „Sprzątanie świata”. Tegoroczna edycja wydarzenia przebiega po hasłem  „Nie ma śmieci – są surowce”.

 
  Wydarzenia   Konferencje   Ze świata