Jesteś tutaj

 
Osobliwości Świata Fizyki

Osobliwości Świata Fizyki 2017

Od 5 do 29 września 2017 roku w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbywać się będą XXXIII Osobliwości Świata Fizyki

 
 
Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11B, aula nr 1) odbywać się będą interaktywne wykłady pt. „Biorobotyka”. Dodatkową atrakcją 26 i 27 września będzie Foka PARO – japoński robot terapeutyczny, który wyraża emocje. Wydarzenie jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego – inicjatywy UŚ adresowanej do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 
 
Spotkania z Nauką odbywać się będą od 11 do 29 września 2017 roku

Spotkania z Nauką – edycja 2017

Od 11 do 29 września 2017 roku na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 9) odbywać się będą wykłady kolejnej edycji Spotkań z Nauką. Wydarzenie, adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jest jednym z elementów Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego.

 
 
Stanisław Lem w roku 1966. Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1256

Rocznica urodzin Stanisława Lema

12 września przypadają urodziny Stanisława Lema – jednego z najwybitniejszych w historii pisarzy science fiction i najczęściej tłumaczonego na inne języki polskiego pisarza.

 
  Wydarzenia   Konferencje   Ze świata