22 marca 2019 roku o godz. 17.30 na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się spotkanie w ramach cyklu wykładów o tematyce astronomicznej „Wiosenne spotkania z astronomią”.

Katowicki oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) organizuje cykl wykładów o tematyce astronomicznej „Wiosenne spotkania z astronomią”. Najbliższa prelekcja odbędzie się w piątek 22 marca 2019 roku o godz. 17.30.

Wykład zatytułowany „Czas w astronomii, czyli dlaczego zegar słoneczny pokazuje zawsze złą godzinę” wygłosi dr Jacek Czakański z Zakładu Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się w sali 227 (III piętro) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ (Katowice, ul. Bankowa 14).

Wykład pt. „Czas w astronomii, czyli dlaczego zegar słoneczny pokazuje zawsze złą godzinę”