We wtorek 24 października 2017 roku o godz. 16.00 w Willi Caro w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8a) rozpocznie się kolejne spotkanie Polskiej Akademii Umiejętności w ramach „Wszechnicy Naukowo-Kulturalnej”. Gościem wydarzenia będzie pasjonat astronomii i popularyzator nauki o kosmosie mgr Damian Jabłeka, który wygłosi wykład pt. „Planety pozasłoneczne: w poszukiwaniu innych światów”.

Mgr Damian Jabłeka jest astronomem pracującym w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz współpracownikiem Obserwatorium Astronomicznego  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Już jako uczeń gimnazjum założył klub astronomiczny.

„Wszechnica Naukowo-Kulturalna” to cykl wykładów na temat najnowszych osiągnięć nauki oraz problemów kulturowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Logo Polskiej Akademii Umiejętności