W czwartek 26 października 2017 roku o godz. 16.00 w sali audytoryjnej II w budynku przy ul. Uniwersyteckiej 4 w Katowicach dr Marek Kaczmarzyk wygłosi wykład pt. „Pamięć i uwaga. Dlaczego tak trudno cokolwiek zapamiętać?”. Wystąpienie będzie częścią konwersatorium zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Fizyczne Oddział Katowicki.

Dr Kaczmarzyk, kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Śląskiego, poruszy w swoim wykładzie zagadnienia takie jak: rodzaje pamięci i mechanizmów neurologicznych zapamiętywania; zmiany w sieci neuronalnej prowadzące do utrwalania się śladów pamięciowych; teoria traktów sieci neuronalnej; pamięć a bezpośrednie doświadczenie; trwałość śladów pamięciowych a czas i intensywność odświeżania; pojemność i modele pamięci roboczej oraz filtry pamięciowe.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.ptf.us.edu.pl.

Logo Polskiego Towarzystwa Fizycznego