10 marca 2015 roku gościem Uniwersytetu Śląskiego będzie wybitny kosmolog, filozof i teolog ks. prof. zw. dr hab. Michał Heller

Na Wydziale Nauk Społecznych UŚ o godz. 15.00 odbędzie się wykład i spotkanie pt. „Od Wielkiego Wybuchu do gułagu. Jak usprawiedliwić historię Wszechświata?”. Spotkanie poprowadzi prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński z Instytutu Filozofii UŚ.

Ksiądz profesor Michał Heller jest laureatem nagrody J. Templetona, członkiem: Papieskiej Akademii Nauk, Obserwatorium Watykańskiego, European Society for the Study of Science and Theology, The Center for Theology and the Natural Sciences, European Physical Society, International Astronomical Union, International Society for General Relativity and Gravitation, International Society for Science and Religion, Polskiej Akademii Umiejętności, Towarzystwa Astronomicznego i Towarzystwa Teologicznego, Kawalerem Orderu Orła Białego i Krzyża Komandorskiego Odrodzenia Polski, dyrektorem i założycielem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie, człowiekiem skromnym i pokornym o wielkiej pogodzie ducha i życzliwości dla świata i innych.

Ks. prof. Michał Heller / fot. Adam Walanus