Instytut Filozofii Uniwersytetu Śląskiego zaprasza na sympozjum interdyscyplinarne „Nieskończoność. Matematyka – Filozofia – Teologia”. Wydarzenie odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku w budynku Instytutu Matematyki UŚ (ul. Bankowa 14, sala 227)

Plan spotkania:

Godz. 11.00–13.00
Wystąpienia zaproszonych gości oraz panel dyskusyjny:
prof. zw. dr hab. Aleksander Błaszczyk (Zakład Teorii Mnogości i Topologii Instytutu Matematyki UŚ)
prof. zw. dr hab. Bogdan Dembiński (Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej Instytutu Filozofii UŚ)
prof. dr hab. Tomasz Szarek (Zakład Rzeźby Instytutu Sztuki na Wydziale Artystycznym UŚ)
prof. dr. hab. Dariusz Kubok (Zakład Historii Filozofii Starożytnej i Średniowiecznej Instytutu Filozofii UŚ)
dr hab. Tomasz Połacik (Zakład Logiki Matematycznej Instytutu Matematyki UŚ)
ks. dr Grzegorz Strzelczyk (były prodziekan ds. nauki Wydziału Teologicznego UŚ)

Godz. 13.00–14.30
Pytania ze strony publiczności, dyskusja

Godz. 14.30–15.30
Przerwa obiadowa

Godz. 15.30–17.30
Wystąpienia doktorantów i studentów oraz kontynuacja dyskusji (osoby koordynujące spotkanie: dr hab. Alfred Czogała – pełnomocnik rektora UŚ ds. jakości kształcenia, dr hab. Mariusz Wojewoda).

Foto: hubblesite.org