6 grudnia 2018 roku o godz. 13.00 na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego (ul. Będzińska 60, Sosnowiec, sala 001) odbędzie się sesja popularnonaukowa „W cieniu szczytu COP24 – w centrum polarnym”

Uczestników spotkania przywita przewodniczący Centrum Studiów Polarnych prof. zw. dr hab. Jacek Jania, który wygłosi również prelekcję pt. „Jak lodowce Arktyki reagują na zmiany klimatu”. Prof. dr hab. Piotr Głowacki z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk omówi temat „Polarna szkoła doktorska a szkoła życia”. „Trzydzieści lat pod żaglami Oceanii w Arktyce” to tytuł wystąpienia dr Joanny Legeżyńskiej z Instytutu Oceanologii PAN. Dr Agata Goździk z Instytut Geofizyki PAN przedstawi zasady działania programu „EduArctic”, dr Dariusz Ignatiuk omówi natomiast efekty prac oraz plany dotyczące Centrum Studiów Polarnych.W programie wydarzenia zaplanowano również sesję filmową pod hasłem „Od tradycji ku nowoczesności w polskich badaniach polarnych”.

Wstęp jest wolny.

Sesja popularnonaukowa „W cieniu szczytu COP24 – w centrum polarnym”