Tegoroczna jesienna edycja Międzynarodowej Wystawy i Giełdy Minerałów, Skał i Skamieniałości odbędzie się 7 i 8 listopada 2015 roku na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu

W godzinach od 10.00 do 17.00 będzie można zobaczyć, jak bardzo kolorowy i fascynujący jest świat minerałów, poznać minerały budujące naszą planetę oraz podziwiać rzadkie meteoryty. Prezentowane skamieniałości przybliżą nam wygląd prehistorycznego świata roślin i zwierząt oraz pomogą zapoznać się z historią życia na Ziemi.

W ramach wydarzenia odbędzie się także LVI Sesja Gemmologiczno-Paleontologiczna. W sobotniej   sesji popularnonaukowej, która rozpocznie się w Auli Międzywydziałowej WNoZ o godz. 17.00, wystąpią dr Włodzimierz Łapot (Katedra Geochemii, Mineralogii i Petrografii) z referatem „Dlaczego niektóre kamienie są szlachetne?” oraz dr Andrzej Boczarowski (Katedra Geografii Fizycznej UŚ) z mutimedialnym wykładem „I stało się życie”.

Więcej informacji dostępne na stronie: http://ptpnoz.wnoz.us.edu.pl/sosnowieckie_gieldy.htm.