W środę 13 stycznia 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się konferencja naukowa pt. „Ochrona danych medycznych”

Do udziału w konferencji zapraszają: generalny inspektor ochrony danych osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa, JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Czesław Martysz.

Tematyka konferencji obejmuje następujące zagadnienia:

• dane medyczne jako dane osobowe,
  • koncepcja bezpieczeństwa danych medycznych w świetle regulacji krajowych oraz unijnych,
  • ochrona danych osobowych przetwarzanych w dokumentacji medycznej – outsourcingdokumentacji medycznej,
  • praktyczne aspekty zabezpieczenia danych osobowych medycznych, w tym przetwarzanych w modelu outsourcingu,
  • dane osobowe w systemach informatycznych ochrony zdrowia,
  • dane osobowe i prywatność w transplantologii,
  • dostęp do danych osobowych zawartych w dokumentacji medycznej jako prawo pacjenta.

Potwierdzenie udziału w konferencji należy przesłać na adres e-mail: rektor@us.edu.pl.

Fot. Pixabay.com