12 stycznia 2018 roku o godz. 9.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach (ul. Bankowa 11A, II piętro, sala seminaryjna) rozpocznie się II Interdyscyplinarna Konferencja Studencka pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów”.

Celem konferencji jest wymiana opinii i wyników badań prowadzonych przez doktorantów oraz studentów różnych dyscyplin naukowych. Program wydarzenia podzielony został na cztery panele tematyczne poświęcone zagadnieniom związanym z teologią, prawem, naukami przyrodniczymi oraz edukacją.

Wydarzenie organizują Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów UŚ, a opiekunem naukowym konferencji jest dr hab. Maciej Fic z Instytutu Historii UŚ.

Program konferencji (plik PDF)

Logotyp konferencji „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka na przestrzeni dziejów”